Skip to content Skip to footer

Bolesť hrdla? 5 jednoduchých krokov k rýchlej úľave

Bolesť hrdla môže byť nepríjemným spoločníkom. Vo väčšine prípadov je spôsobená prechladnutím alebo zápalovým ochorením horných dýchacích ciest. Okrem bolesti sa môže objaviť aj pálenie a škriabanie v hrdle, či zachrípnutie a dráždenie na kašeľ. Ak sa ocitnete v zovretí bolesti a neviete, ako jej čeliť, nezúfajte. Existuje niekoľko jednoduchých a účinných spôsobov, ako sa zbaviť bolesti hrdla. Tu sú naše tipy na úľavu.

1. Slaná voda

Zmiešajte 1 lyžičku soli s pol šálkou teplej vody a kloktajte po dobu 30 sekúnd niekoľkokrát denne. Soľ totiž zabíja baktérie a dokáže znížiť bolesť.

 2. Teplé nápoje

Aby ste zabránili bolesti a dráždeniu v krku, musíte svoje sliznice udržiavať vlhké. Preto je nesmierne dôležitý dostatočný pitný režim. Pite teplé bylinné čaje s medom a citrónom.

 3. Správne dýchanie

Vlhký vzduch môže pomôcť zmierniť podráždenie hrdla. Používajte zvlhčovač vzduchu alebo si vytvorte prirodzený parný inhalačný efekt nad horúcou vodou s uterákom cez hlavu.

4. Oddych a odpočinok

Dôležitým krokom k rýchlejšiemu zotaveniu je dopriať si dostatok odpočinku. Doprajte svojmu telu čas na regeneráciu.

5. hydro pastilky – náš tajný tip

S jedinečným zložením ponúkajú úľavu od bolesti, škriabania a pálenia v hrdle, zachrípnutia a dráždenia na kašeľ.

Čo ich robí takými špeciálnymi? Obsahujú účinné látky, ktoré pri cmúľaní vytvárajú tzv. hydrogél komplex, ktorý tvorí na sliznici úst a hrdla ochranný film.  Kyselina hyalurónová intenzívne zvlhčuje vysušenú a podráždenú sliznicu, poskytujúc úľavu od škriabania a pálenia. Pantotenát vápenatý pomáha regenerovať a zlepšovať proces hojenia sliznice, čím podporuje rýchlejší návrat do normálu.

hydro pastilky majú ďalšiu výhodu – ich zloženie nenarúša prirodzenú ústnu mikroflóru. To znamená, že ich môžete užívať aj dlhodobo bez obáv. Nevstrebávajú sa do organizmu, pôsobia iba mechanicky.

Sú vhodné pre dospelých, deti od 6 rokov, ako aj pre tehotné a dojčiace ženy. 

Nenechávajte bolesť hrdla bez povšimnutia. S týmito jednoduchými tipmi a hydro pastilkami máte rýchlu úľavu na dosah. Starajte sa o svoje hrdlo s láskou a dajte mu to, čo potrebuje na rýchle zotavenie.

Hydro pastilky sú zdravotnícka pomôcka. Starostlivo si prečítajte návod a informácie k bezpečnému používaniu výrobku. Žiadajte v lekárňach!