Skip to content Skip to footer

Imunita sídli v črevách

Vedeli ste, že najväčším imunitným orgánom človeka sú črevá, kde sídli významné množstvo buniek imunitného systému? Práve z tohto dôvodu sú správne fungujúce črevá nevyhnutnou podmienkou celkového zdravia a  je veľmi dôležité udržiavať si zdravú črevnú mikroflóru. Črevnú mikroflóru tvoria baktérie mliečneho kvasenia, ktoré sa prirodzene nachádzajú v čreve. Tieto baktérie sa výrazne podieľajú na mnohých funkciách nášho organizmu a majú výrazný vplyv na naše zdravie. Nakoľko ich telo nedokáže samé produkovať, je potrebné ich pravidelne dopĺňať výživou.

V lekárňach máte na výber množstvo prípravkov s obsahom živých baktérií. Pri výbere je dôležitá správna kombinácia použitých kmeňov s dôrazom na štúdiami preukázané účinky. Slovenská spoločnosť GENERICA ponúka vysokokvalitné prípravky s obsahom živých baktérií určené pre rôzne vekové skupiny. Baktérie mliečneho kvasenia v produktoch značky GENERICA boli spracované kvalitnou ochrannou technológiou, ktorá zabezpečí ich životaschopnosť v črevách a účinnosť.

Pre deti od narodenia sú ideálne rokmi osvedčené kvapky BioLac Baby drops, schválené hlavným odborníkom MZ SR pre pediatriu. Ich účinok a bezpečnosť boli preukázané aj štúdiou realizovanou na Slovensku. Obsiahnuté živé bifidobaktérie a laktobacily udržiavajú rovnováhu medzi črevnými mikroorganizmami a bránia nadmernému rozmnoženiu škodlivých baktérií, ktoré môžu spôsobiť črevné problémy. Kvapky neobsahujú mliečnu bielkovinu a preto sú vhodné na užívanie aj pri alergii na bielkovinu kravského mlieka.

Pre dospelých, tehotné i dojčiace ženy a deti od 3 rokov sú určené kapsuly Probicus® Premium, ktoré obsahujú 5 kmeňov živých laktobacilov a bifidobaktérií, ďalej prebiotickú vlákninu a navyše vitamín B6 (pyridoxín), ktorý prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému. Počet živých baktérií je garantovaný do konca doby minimálnej trvanlivosti!

Prípravky sú dostupné v lekárňach a na lekárenských e-shopoch.