Skip to content Skip to footer
historia
Sme tu pre vás
už od roku 1995
Sme tu pre vás už od roku 1995
Ako to všetko začalo?

História spoločnosti

Spoločnosť GENERICA, spol. s r. o., bola založená v roku 1995 v Piešťanoch v Slovenskej republike.

Cieľom bolo vytvorenie konzultačnej firmy, ktorá by sa zameriavala na poradenskú činnosť v oblasti doplnkov stravy. Tri roky od založenia spoločnosti však GENERICA rozšírila svoju činnosť taktiež na výrobu dietetických doplnkov.

V priebehu svojho pôsobenia pochopiteľne obohacovala spoločnosť GENERICA svoje výrobné portfólio, vďaka čomu sa môže v súčasnosti pochváliť uceleným sortimentom produktov. Postupovala od výroby základných foriem vitamínov a minerálov až po prípravky z rastlinných výťažkov, probiotiká a preparáty s vysokou pridanou hodnotou. V rámci skvalitňovania svojich produktov a rozširovania portfólia začala spoločnosť GENERICA aj úpravu vitamínových foriem. Spočiatku ponúkala iba šumivé tablety a tablety na cmúľanie. Dnes má v ponuke takmer všetky galenické formy: kvapky, sirupy, šumivé tablety, cmúľacie tablety, poťahované tablety, tvrdé a mäkké želatínové kapsule, krémy, masti a telové mlieka. V roku 2018 spoločnosť rozšírila svoje portfólio aj o zdravotnícku pomôcku. Vďaka tomu portfólio produktov spoločnosti komplexne pomáha pri udržaní vášho zdravia.

Dôkazom, že spoločnosť odvádza svoju prácu kvalitne, svedomito a odborne, je taktiež získanie niektorých významných certifikátov ako sú, už od roku 2004, certifikáty podľa normy ISO 9001 a ISO 14001 od spoločnosti DNV, následne LRQA, a postupne ďalšie získané podľa noriem ISO 22000 a ISO 13485, od spoločnosti LRQA a 3EC.

Potrebám, ktoré vyplývali z rýchleho rastu spoločnosti, bola priebežne prispôsobovaná aj organizačná štruktúra spoločnosti. Na základe toho sa rozhodla GENERICA založiť v roku 2010 pobočku v Českej republike pod názvom Generica Bohemia.

Na sklonku roku 2011 dokončila GENERICA modernizáciu technologického vybavenia. Táto inovácia priniesla zrýchlenie a zefektívnenie predovšetkým v oblasti výroby moderných a vysoko účinných vitamínových kvapiek. V roku 2016 modernizovala technológiu výroby tekutín a v roku 2018 priestory a technológiu adjustácie do blistra. Firma v rámci obnovovania svojho vybavenia kládla dôraz na ochranu životného prostredia, po novom preto využíva vo výrobe slnečnú energiu. Svojím inovatívnym prístupom sa tak zaradila medzi európske špičky v odbore.

V súčasnosti je GENERICA najväčšou slovenskou spoločnosťou zameranou na výrobu výživových doplnkov. Ponúkaný sortiment momentálne tvorí viac ako 60 rôznorodých prípravkov, ktoré sú pravidelne exportované taktiež do týchto štátov: Azerbajdžan, Česká republika, Gruzínsko, Irak, Kosovo, Maďarsko, Mongolsko, Nemecko, Poľsko, Rusko, Švajčiarsko.