Skip to content Skip to footer

100% PRÍRODNÉ NOSOVÉ SPREJE

Na akom princípe účinkujú rôzne nosové spreje
Jednoduché vysvetlenie účinku nosových sprejov je, že zmierňujú zápal a opuch na sliznici nosovej dutiny, čím zlepšujú jej priechodnosť. Voľnopredajné dekongestívne spreje sa používajú na veľmi rýchle spriechodnenie nosovej dutiny stiahnutím krvných ciev vo výstelke predovšetkým nosových mušlí. Odporúčajú sa používať krátkodobo (5-7 dní), pretože nadužívaním môže veľmi rýchlo vzniknúť porucha kontraktility týchto ciev v zmysle návyku. Tento stav voláme chronická medikamentózna rinitída. Čím dlhšie trvá, tým horšie následky spôsobuje na nosovej sliznici a podslizničnom tkanive.

Ktoré spreje sú vhodné pri akútnej nádche
Prvým liekom je vždy užívanie dekongestíva, či už lokálne alebo systémovo. Novinkou sú zdravotnícke pomôcky Healsea®. Vo forme nosových sprejov čistia a zvlhčujú nosovú sliznicu, čo je pri liečbe nádchy nevyhnutné. Prípravok Healsea ® RESCUE je určený na liečbu nosových príznakov akútnej nádchy a zápalu dutín, znižuje opuch nosovej sliznice. Prípravok Healsea® BABYKIDS šetrne odstraňuje infekčné agensy a alergény na detskej nosovej sliznici.

Čím sa nové nosové spreje Healsea® líšia od ostatných produktov
Sú jedinečné svojím zložením a mechanizmom účinku. Obsahujú unikátne morské postbiotikum Symbiofilm®, ktoré znižuje priľnutie vírusov a patogénnych baktérií na nosovú sliznicu v podobe patogénneho biofilmu. Ich pôsobenie je výlučne mechanické, neprenikajú cez sliznicu nosa do organizmu. Navyše obsahujú soľný roztok a tým nosovú sliznicu čistia a zvlhčujú. Výhodou je, že nosové spreje Healsea® 100% prírodné zdravotnícke pomôcky bez konzervantov a aditív.

Pre koho je vhodný nosový sprej Healsea® RESCUE a pre koho Healsea® BABYKIDS

Healsea ® RESCUE je určený pre dospelých od 18 rokov, obsahuje morské postbiotikum Symbiofilm® a hypertonický soľný roztok (slanosť 2,7%).

Healsea® BABYKIDS je vhodný od 2 rokov. Obsahuje morské postbiotikum Symbiofilm® a izotonický soľný roztok (slanosť 0,9%).

 

 

Healsea® RESCUE a Healsea® BABYKIDS sú zdravotnícke pomôcky. Starostlivo si prečítajte návod a informácie k bezpečnému používaniu výrobkov.