Skip to content Skip to footer
Výživové doplnky, minerály, vitamíny

Slovenskí lekárnici odporúčajú 3-omega Generica

V slovenskej ankete Lekárnici odporúčajú zvíťazil už štvrtýkrát v kategórii výrobkov
s omega-3 nenasýtenými mastnými kyselinami produkt 3-omega 1000 mg spoločnosti Generica. Ankety sa zúčastnilo až 2000 aktívne pracujúcich lekárnikov a farmaceutických asistentov zo Slovenska.

Štvrtý ročník ankety Lekárnici odporúčajú priniesol hodnotenie širokého spektra farmaceutických prípravkov. V tomto prieskume, v ktorom sa veľmi dobre umiestnili výrobky spoločnosti Generica, sa  lekárnikov autori ankety pýtali napríklad na prípravky proti alergickej nádche, páleniu záhy alebo depresii. Lekárnici odporúčali výrobky, ktoré sa im v jednotlivých kategóriách osvedčili pri riešení rôznych zdravotných problémov. Anketa si kladie za cieľ porovnať tieto individuálne skúsenosti lekárnikov z praxe. V nej pri riešení zdravotných problémov hrajú podstatnú úlohu drobné rozdiely v profile účinkov jednotlivých látok obsiahnutých v prípravku rovnako ako jeho forma alebo spôsob jeho aplikácie. Lekárnici samozrejme nezabudli brať do úvahy aj nežiaduce účinky konkrétnych výrobkov.

„Naše prípravky sa výborne umiestnili v niekoľkých kategóriách. Za najväčší úspech považujeme víťazstvo nášho produktu 3-omega Generica v sekcii Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny, v ktorej porazil výrobky konkurenčných firiem, „ uviedla Klara Minczinger, produktová manažérka spoločnosti Generica, ktorá sa na výrobu výživových doplnkov špecializuje už viac ako 16 rokov. „Náš prípravok 3-omega obsahuje pravý rybí olej z Nórska získaný z rýb severných oceánov. Ide o jeden z najčistejších rybích olejov na svete, u ktorého je prísne kontrolovaná prítomnosť ťažkých kovov, herbicídov a insekticídov,“ dodala Minczinger.

Výrobky spoločnosti Generica sa objavili v kategórii multivitamínov pre dospelých, v ktorej boli dobre hodnotené prípravky rady Quantum Generica. Lekárnici zároveň v ankete ocenili produkt spoločnosti Generica na prevenciu osteoporózy Calcium+D3. Na problémy s plynatosťou sú podľa výsledkov ankety lekárnikov odporúčané hneď dva produkty tejto spoločnosti, a síce prípravky Meteo a Simethicon.

„Dobré umiestnenie našich produktov nás veľmi teší. Kladné hodnotenie našej práce zo strany odborníkov je pre našu spoločnosť výbornou vizitkou, “ uviedla Eva Stanislavská, marketingová manažérka spoločnosti Generica. „Kvalitnú úroveň našich výrobkov rozhodne udržíme aj v ďalšom roku a dúfame, že v budúcom ročníku ankety sa ocenenie dočká aj naša novinka medzi produktmi s obsahom omega-3 mastných kyselín, prípravok CoOmega,“ doplnila Stanislavská.