Skip to content Skip to footer

Generica uvádza na trh unikátne vitamínové detské kvapky

Spoločnosť Generica, najväčší výrobca výživových doplnkov na Slovensku, prichádza na trh s originálnymi kvapkami B-komplex a Vitamín C. Ide o prvé detské kvapky na domácom trhu, ktoré obsahujú iba jeden konkrétny druh vitamínu. Obidva produkty sú navyše vyrábané pomocou ekologickej technológie, pri ktorej sa využíva slnečná energia, čím vlastne prispievajú k ochrane životného prostredia.

 

Nové produkty spoločnosti Generica sú určené pre deti vo veku od 3 do 14 rokov. Vďaka ich ojedinelému zloženiu je možné podávať dieťaťu len ten vitamín, ktorého má nedostatok. Vitamíny C a B chránia organizmus pred vznikom infekcií a rovnako sú dôležité aj pre zdravý detský vývoj. Nové výživové doplnky si je možné zakúpiť od septembra v lekárňach po celom Slovensku.

 

 „Momentálne je na trhu množstvo multivitamínových výživových doplnkov pre deti, chýbajú však monovitamínové prípravky. Rozhodli sme sa preto túto medzeru zaplniť a ponúknuť kvapky s unikátnym zložením,“ uviedla Klára Minczinger, produktová manažérka spoločnosti Generica, ktorá sa na výrobu výživových doplnkov špecializuje už 16 rokov. „Dátum spustenia predaja sme zámerne zvolili na september, kedy je organizmus dieťaťa po nástupe do škôlky či školy tradične viac vyťažený. Navyše tiež hrozí zvýšené riziko chrípkovej epidémie a nachladnutia,“ doplnila Minczinger.

Zloženie vitamínových kvapiek je šité priamo na mieru deťom od 3 rokov. Kvapky neobsahujú cukor, ale prírodné sladidlo xylitol, ktoré má ochranný vplyv na detský chrup. Veľkou výhodou nových kvapiek je aj ich ovocná a višňová príchuť. Deťom kvapky chutia, čím sa vlastne výrazne uľahčuje ich podávanie.

„V rámci aktuálne prebiehajúcej akcie dodávame Vitamín C kvapky a B-komplex kvapky v jednom spoločnom balení s plyšovou hračkou. Deti tak môžu zbierať sadu šiestich postavičiek. Cieľom tejto akcie je podporiť u detí samotný záujem o užívanie vitamínov,“ vysvetlila Eva Stanislavská, marketingová manažérka spoločnosti Generica. „Na základe filozofie našej spoločnosti vyrábame navyše detské kvapky prostredníctvom slnečnej energie. Chceme tak do budúcnosti zachovať pre deti zdravé životné prostredie,“ dodala.