Skip to content Skip to footer

Generica prichádza na trh s novinkami, ponúka krém a masť na suchú pokožku

Spoločnosť Generica, popredný výrobca výživových doplnkov, prichádza na trh s kozmetickou novinkou určenou na suchú pokožku. Inovatívne zloženie masti a krému Calcium pantothenicum Generica umožňuje obnoviť poškodenú kožnú bariéru a skracuje čas hojenia drobných poranení. Produkty sú hypoalergénne, môžu ich teda používať tehotné ženy i malé deti.

 

Nové produkty spoločnosti Generica sú určené predovšetkým pre osoby s kožnými problémami.

Vďaka ojedinelému zloženiu masti a krému Calcium Pantothenicum sú vhodné na ošetrenie ekzémov,

dermatitídy či dojčenských zaparenín a poskytujú úľavu pri psoriáze alebo kožných zápaloch.

Na základe tohto zloženia ho môžu používať aj malé deti a tehotné ženy. Výhodou je,že neobsahujú žiaden alkohol a preto ho taktiež môžu používať aj ľudia s citlivou pokožkou.  

 

„Nové produkty s ktorými Generica prichádza na trh sme vyvinuli na základe dlhodobého mapovania trhu. Známy názov sme obohatili o inovatívne zloženie, a rozšírili sme tak pole jeho použitia,“ uviedla Klara Minczinger, produktová manažérka spoločnosti Generica, ktorá sa už viac ako 16 rokov špecializuje na výrobu výživových doplnkov. „Pri výrobe sme používali výhradne suroviny najvyššej kvality. Súčasťou krému je čistý lekársky lanolín a v masti sa nachádza telu vlastná látka urea, ktorá je dôležitá predovšetkým pre osoby so suchou pokožkou,“ dodala Minczinger.

Použitie aj zloženie oboch nových produktov sa od seba vzájomne líšia. Calcium pantothenicum krém Generica pomáha upokojiť podráždenú pokožku, ľahko sa roztiera a nezanecháva mastný film. Calcium pantothenicum masť Generica je určená na celkovú regeneráciu aj extrémne suchej pokožky. Na pokožke zanecháva jemný film, ktorý ju zvlhčuje. Zároveň zabraňuje odparovaniu vody z pokožky.

 „Oba produkty, krém aj masť, majú ph 5,5, ktoré hrá dôležitú ochrannú rolu. Regeneruje pokožku a chráni organizmus pred prenikaním baktérií,“ uviedla Eva Stanislavská, marketingová manažérka spoločnosti Generica. „Hypoalergénny parfum krému aj masti je pre ne celkom charakteristický. Neobsahuje alkohol ani žiadne modifikované prísady, preto ho môžu používať aj ľudia s citlivou pokožkou,“ dodala Stanislavská.