Skip to content Skip to footer

Generica pred Vianocami obdaruje tisícku detí vitamínovými kvapkami

Spoločnosť Generica, najväčší tuzemský výrobca doplnkov stravy, v decembri obdaruje deti z vybraných škôlok a detských sanatórií na celom Slovensku vitamínovými kvapkami. V rámci akcie s názvom Vianočná kvapka zdravia pre deti do týchto zariadení venuje 1 000 kusov originálnych detských kvapiek s vitamínom C. Cieľom akcie je podporiť prevenciu detských ochorení typických pre zimné obdobie a tak obdarí deti vitamínovými kvapkami. 

 

Tisícka detí po celej Slovenskej republike sa v decembri môže tešiť na vianočný darček v podobe Vitamín C kvapiek od spoločnosti Generica. Vitamínové kvapky podporujú imunitu v zimných mesiacoch a vďaka tomu chránia deti pred nachladením a chrípkou. Vitamín C je zároveň dôležitý pre celkový zdravý vývoj dieťaťa. Deti v rámci vianočnej akcie navyše spolu s vitamínovými kvapkami dostanú ako darček maľovanky.

 

„Akciou Vianočná kvapka zdravia pre deti chceme symbolicky podporiť činnosť zariadení, ktoré sa venujú sústavnej starostlivosti o deti a detské zdravie. Vitamín C kvapky, ktoré od nás deti dostanú, pomôžu detskému organizmu prekonať dlhé zimné obdobie v zdraví,“ uviedla Eva Stanislavská, marketingová manažérka spoločnosti Generica, ktorá sa na výrobu doplnkov stravy špecializuje už 16 rokov. „Nadväzujeme tak na naše každoročné akcie, v rámci ktorých sa snažíme podporiť organizácie starajúce sa o ľudské zdravie. V minulosti sme už obdarovali napríklad Ligu proti rakovine, Kardio klub alebo Červený kríž,“ doplnila Stanislavská.

 

Vitamínové kvapky spoločnosti Generica sú vhodné už pre deti od troch rokov. V tomto období trávia deti stále viac času v kolektívoch, a sú tak vystavené vyššiemu riziku ochorenia. Práve medzi predškolákmi a školákmi je totiž časté nebezpečenstvo šírenia viróz či chrípkových epidémií. Kvapky sú monovitamínové, doplňujú tak telu iba ten vitamín, ktorý mu chýba.

„Kvapky s obsahom vitamínu C boli navrhnuté priamo deťom na mieru. Preto majú príjemnú višňovú príchuť, ktorá deťom veľmi chutí,“ oznámila Eva Stanislavská zo spoločnosti Generica. „Tento výrobok navyše pomáha chrániť detský chrup. Neobsahuje totiž cukor, ale prírodné sladidlo xylitol, ktoré nezaťažuje zubnú sklovinu a pôsobí ako prevencia proti zubnému kazu. Vďaka nemu sú kvapky vhodné aj pre diabetikov,“ dodala Stanislavská.